Работа по проекти
Проекти и програми
Училището успешно работи по следните
ОУ " Стефан Караджа" гр. Варна одобрено за за финансиране по Ключова дейност 1 на Програма „Еразъм+“, сектор „Училищно образование“ (юни 2023 - август 2024)
Form ID: KA122-SCH-0A908DF1
Приобщаващо образование за всички 01/06/2023 - 31/08/2024
Основни дейности: Стратегическо подобряване на професионалните умения и компетенции на екипа, изграждане на организационен капацитет и създаване на партньорства за сътрудничество с организации от други държави с цел постигане на обмен на добри практики и прилагане на иновативни подходи в областта на образованието за повишаване на мотивация за учене и интеграция на ученици в риск, включително работа и обучение на ученици със статут на бежанци, социално включване и ангажиране на родителите в училищния живот и превръщането им в равнопоставени партньори в образователната дейност в училище. Постигане на целите за включване на многообразието с общата цел за равен достъп до качествено образование. Изграждане на позитивна, иновативна и стимулираща личностното развитие образователна среда, развитие на уменията и нагласите на учениците, изграждане и реализиране на образователна среда на междукултурен диалог и превръщане на училището в желано и специално място за всяко дете.
УВАЖАЕМИ УЧЕНИЦИ, РОДИТЕЛИ И ЗАИНТЕРЕСОВАНИ ЛИЦА
Сформиране на групи и отбори по НП „Заедно в изкуствата и спорта“ за учебната 2023/2024 година
Отчитайки интересите на учениците и желанието им да се включат в провежданите през годините занимания по интереси,
ОУ "Стефан Караджа" ще кандидатства за финансиране на следните дейности по НП „Заедно в изкуствата и спорта“ :
Модул 1 „Изкуства“. Конкурсни направления и категории:
- Музикално изкуство: 1 група с участници от II възрастова група – V - VII клас; / мин. 8 участници
Модул 2 „Спорт“. Сформиране на отбори в сферата на колективните спортове:
- Отбор по волейбол: 2 групи - V - VII клас – момичета, момчета/ мин. 10 участници формуляр за ученици
Ръководители на дейностите могат да бъдат учители / специалисти от училище и външни специалисти в съответната област , като е препоръчително специалистът да бъде външен.
Всеки външен специалист може да се свърже с ръководството на училището и да заяви желание за участие в НП „Заедно в изкуствата и спорта“ до 10.07.2023 г.
Подробности за НП „Заедно в изкуствата и спорта“ и за сформиране на групите може да прочетете на сайта на Министерство на образованието и науката или тук.
12.06.2023
СЪОБЩЕНИЕ
СПИСЪК КЛАСИРАНИ УЧЕНИЦИ НП „ОТНОВО ЗАЕДНО“
НП" Отново заедно " 2022г.
Уважаеми родители,
Педагогическият съвет на ОУ „Стефан Караджа“ взе решение за участие в Национална програма „Отново заедно“ на Министерство на образованието и науката, по която ще можем да включим 3 групи с по 10 ученици. Програмата предвижда провеждането на шестдневни туристически пътувания с цел преодоляване на последствията от неприсъственото обучение, през последните две учебни години, в т.ч. липсата на активен социален живот. Дейностите, които ще се реализират по време на туристическите пътувания, ще допринесат за подобряване на социалния и здравословния начин на живот на учениците, както и на емоционалното им развитие, ще повиши тяхната компетентност в областта на българската история и традиции.
Програмата предоставя възможност на ученици от 1 до 7 клас, подбрани по критерии, които са утвърдени от Педагогическия съвет на училището, да се включат във финансиран по програмата летен отдих, което включва: настаняване – 5 нощувки, храна, транспорт, застраховка и допълнителни екскурзии.
Ученическото туристическо пътуване ще бъде в периода 08.08.2022 г. – 13.08.2022 г.
Срокът за подаване на заявления за включване на ученици в НП „Отново заедно“ е от 17.06.2022г. до 27.06.2022г.
В приложените файлове можете да се запознаете с критериите за подбор на ученици и да изтеглите заявление за кандидатстване.
В дните 20, 21 и 22.06.2022г. ръководителите на групите: Йоанна Христова, Славена Атанасова и Нели Цветкова ще приемат на място в училище ОУ „Стефан Караджа“ заявления за включване в програмата. В следващите дни 23, 24 и 27.06.2022г. заявления ще се приемат и по електронен път на имейл: school@stefankaradja.com.
Комисия, определена със заповед на директора на училището РД-09-1168/17.06.2022 , ще извършва подбор за участие на ученици подали заявление за включване в НП “Отново заедно” 2022 г., въз основа на приетите с решение на Педагогическия съвет критерии.
Всеки родител, който желае да включи детето си следва, да попълни поместеното заявление и да приложи документи, където е необходимо.
Комисията ще извърши класиране на кандидатите според броя на получените точки по критериите и ще внесе списъка на класираните деца за одобрение от Педагогическия съвет.
Заявеление с включени критерии за сформиране на групи с ученици участници
оферти
ВАКАНЦИОННО СЕЛИЩЕ БАЛКАНЪ – С.КАЛАЙДЖИИ
УВАЖАЕМИ УЧЕНИЦИ, РОДИТЕЛИ И ЗАИНТЕРЕСОВАНИ ЛИЦА
Сформиране на групи и отбори по НП „Заедно в изкуствата и спорта“ за учебната 2022/2023 година
Отчитайки интересите на учениците и желанието им да се включат в провежданите през годините занимания по интереси,
ОУ "Стефан Караджа" ще кандидатства за финансиране на следните дейности по НП „Заедно в изкуствата и спорта“ :
Модул 1 „Изкуства“. Конкурсни направления и категории:
- Музикално изкуство: 1 група с участници от II възрастова група – V - VII клас; / мин. 8 участници
Модул 2 „Спорт“. Сформиране на отбори в сферата на колективните спортове:
- Отбор по волейбол: 2 групи - V - VII клас – момичета, момчета/ мин. 10 участници
Ръководители на дейностите могат да бъдат учители / специалисти от училище и външни специалисти в съответната област , като за модул " Спорт " е препоръчително специалистът да бъде външен тренъор.
Всеки външен специалист може да се свърже с ръководството на училището и да заяви желание за участие в НП „Заедно в изкуствата и спорта“ до 23.06.2022 г.
Подробности за НП „Заедно в изкуствата и спорта“ и за сформиране на групите може да прочетете на сайта на Министерство на образованието и науката или тук.
8.06.2022
- BG05M2OP001-5.001-0001 „Равен достъп до училищно образование в условията на кризи“ Проектът се финансира от Оперативна програма „Наука и образование за интелигентен растеж“ 2014-2020, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейските структурни и инвестиционни фондове, по линия на Инструмента за подкрепа на преодоляването на последиците от кризата, предизвикана от пандемията от COVID-19, и подготовка за екологично, цифрово и устойчиво възстановяване на икономиката (REACT-EU). В рамките на проекта ще бъдат предоставени на училището технически устройства за подпомагане на обучението, предвидени са обучения за ученици, родители, образователни медиатори и педагогически специалисти за придобиване на умения за обучение от разстояние в електронна среда.
Във връзка с приключване на проект BG05M2OP001-5.001-0001-C02 „Равен достъп до училищно образование в условията на кризи“ и получаване на обратната връзка от целевите групи, към които е насочен всеки проект е от изключителна важност за оценката на изпълнението му.
- Ученици: https://forms.office.com/e/DST2LLtvRZ
- Родители: https://forms.office.com/e/JL5MAa4Jec
Анкетите са анонимни.
Срок за попълване на анкетите до 13 ноември 2023 г.
- BG05M2ОP001-3.018-0001 „Подкрепа за приобщаващо образование“
- Национален проект за подпомагане на ФВС по 129ПМС
- Национална програма “ИКТ в образованието”
- Национална програма “Без свободен час”
- Национална програма ,,Осигуряване на съвременна образователна среда”; Модул ,,Подобряване на условията за лабораторна и експериментална работа по природни науки”
- „Оперативна програма "Наука и образование за интелигентен растеж“ Образование за утрешния ден учебна 2019/2020 година
Дейностите, които ще получат подкрепа включват:
1. Изграждане на облачна среда и внедряване на платформа за образователни услуги и съдържание с надежден комуникационен достъп на потребители – експерти, педагогически кадри, ученици и родители.
2. Изграждане на модерна защитена образователна среда в училищата и детските градини, базирана на съвременни съоръжения /оборудване за онагледяване/ представяне на учебния материал чрез ИКТ (като интерактивни дъски, интерактивни маси за детските градини, таблети, мултимедийни проектори и дисплеи за визуализация на интерактивно съдържание, специализирана съвременна техника и за ученици със сензорни увреждания, аутисти, ДЦП и др.).
3. Обучения на педагогически специалисти (учители, директори, зам.-директори и др. с преподавателска заетост) по и със средствата на ИКТ.
4. Разработване на дигитално образователно съдържание като електронни учебници и е-помагала по учебни предмети, интерактивни и мултимедийни уроци, образователни приложения и игри, тестове и др. Контрол на съответствието на дигиталното съдържание с утвърдените програми и добрите педагогически практики.
5. Идентифициране и утвърждаване на стойностни дигитални образователни ресурси – международни и национални, с отворен достъп и внедряването им в платформата за образователни услуги и съдържание (вкл. и за ученици със сензорни увреждания, аутисти, ДЦП и др.).
6. Повишаване на дигиталната компетентност и умения на учениците под формата на извънкласни дейности (клубове по интереси и допълнителни занимания по ключови дигитални умения – базови и за напреднали, включително и компютърно моделиране/кодиране).
7. Информационни кампании за ползите от дигиталната компетентност, кибер безопасност, медийната грамотност, защита на интелектуалната собственост, промотиране на EU Code Week и др. https://oud.mon.bg
Copyright © 2023 idwebbg.com. All Rights Reserved. | Презареди